Mötesplatser 2023


Aspens servicehus

Barfotegatan 1, kl 14.oo-16.00

12 januari - Remix

26 januari - HazzeZtefanz

9 februari - Ekarna

23 februari - Lill-Folkes

9 mars - Andreas Hedenskog

23 mars - Get Back

6 april - Team Bengt Åkerfors

20 april - Gitarrgruppen

4 maj - Stisses

1 juni - Göran och Östen

15 juni - P.O Gustavsson

Bestorps servicehus 

Sågvägen 8, kl 14.00-16.00

11 januari Lill-Folkes

8 februari - Remix

8 mars - HazzeZtefanz

5 april - P.O Gustavsson

3 maj - Göran och Östen

14 juni - Vide Hellman 

Ekbackens servicehus

Kvinnebyvägen 2, kl 14.00-16.00

9 januari - Remix

23 januari - Ekarna

20 februari - P.O Gustavsson

6 mars - Andreas Hedenskog

20 mars - Roxenbälgarna

3 april - HazzeZtefanz

17 april - Vildhavre

15 maj - Lill-Folkes

29 maj - Gummebandet

12 juni - Mjölby Dragspelsklubb

6 februari - Gitarrgruppen

Ekholmens seniorcafé

S:t Hans Kyrka, kl 10.00 - 12.00

19 januari - Get Back

2 februari - HazzeZtefanz

16 februari - Team Bengt Åkerfors

2 mars - Andreas Hedenskog

13 april - Mjölby Dragspelsklubb

27 april - Lennart Lundström

11 maj - Lill-Folkes

25 maj - Göran och Östen

8 juni - P.O Gustavsson 

16 mars - Vildhavre

Johannelunds servicehus

Skogslyckegatan 5, kl 14.00-16.00

10 januari - Gitarrgruppen

24 januari - Team Bengt Åkerfors

7 februari - Stisses

21 februari - Get Back

7 mars - Remix

21 mars - Ekarna

4 april - Andreas Hedenskog

18 april - P.O Gustavsson

2 maj - HazzeZtefanz

16 maj - Göran och Östen

30 maj - Vildhavre

13 juni - Mjölby dragspelsklubb

Kärna servicehus

Kärnabrunnsgatan 12, kl 15.00-17.00

12 mars - Get Back

16 april - Andreas Hedenskog

21 maj - Vildhavre

Linghems servicehus

Sparvsångsvägen 6, kl 14.00-16.00

17 januari - HazzeZtefanz 

14 februari - Göran och Östen

14 mars - Lill-Folkes

11 april - Remix

9 maj - P.O Gustavsson

13 juni - Vide Hellman 

Malmslätts bibliotek

Berättarcafé, måndagar kl 15.00-16.30

16 januari - Hans Nilsson "Malmslätt rätt o slätt"

13 februari - Mats Larsson "De första Östgötarna"

13 mars - Siv Nordqvist o Bertil Gustavsson "Resurspoolens verksamhet"

17 april - Daniela från Brottsofferjouren

15 maj - Torsten Nilsson från Flygvapenmuseum

12 Juni - Pär Hallinder f d museiarbetare "Vår historia"

Ramstorps servicehus

Ramstorpsgatan 36, kl 14.00-16.00

12 januari - Team Bengt Åkerfors

26 januari - Lill-Folkes

9 februari - Göran och Östen

23 februari - P.O Gustavsson

9 mars - Gitarrgruppen

23 mars - HazzeZtefanz

6 april - Get Back

20 april - Andreas Hedenskog

4 maj - Remix

1 juni - Vildhavre

Ryds servicehus

Mårdtorpsgatan 35, kl 14.00-16.00

18 januari - P.O Gustavsson

1 februari - Team Bengt Åkerfors

15 februari - HazzeZtefanz

1 mars - Vildhavre

15 mars - Gäddhänget

29 mars - Gummebandet

12 april - Roxenbälgarna

26 april - INSTÄLLT

10 maj - Andreas Hedenskog

24 maj - Get Back

7 juni - Vide Hellman

Räknestickans servicehus

Ekholmsvägen 100, kl 14.00-16.00

12 januari - Gummebandet

26 januari - Gäddhänget

9 februari - Vildhavre

23 februari - Göran och Östen

9 mars - Team Bengt Åkerfors

23 mars - Lennart Lundström

6 april - Vikbotrio

20 april - HazzeZtefanz

4 maj - Andreas Hedenskog

1 juni - Janne och Birgitta Frisk

15 juni - Mjölby Dragspelsgrupp

Skäggetorps servicehus

Skäggetorp centrum, kl 14.00-16.00

13 januari - P.O Gustavsson

27 januari - Gummebandet

10 februari - Team Bengt Åkerfors

24 februari - Göran och Östen

10 mars - Mjölby Dragspelsklubb

24 mars - Unik Musik

21 april - Ekarna

5 maj - Andreas Hedenskog

19 maj - Vikbotrio

2 juni - HazzeZtefanz

16 juni - Lill-Folkes

Solrosens servicehus

Solrosgatan 10, kl 14.00-16.00

17 januari - Lennart Lundström

7 februari - Vildhavre

28 februari - Göran och Östen

21 mars - Team Bengt Åkerfors

11 april - Unik Musik

2 maj - Gitarrgruppen

23 maj - HazzeZtefanz

13 juni - P.O Gustavsson

Stadsbiblioteket Högläsning

Östgötagatan 5, kl 14.00-15.00

30 januari

6, 13, 20, 27 februari

6, 13, 20, 27 mars

3, 17, 24 april

Sturefors servicehus

Näckrosvägen 146, kl 14.00-16.00

16 januari - P.O Gustavsson

13 februari - HazzeZtefanz

13 mars - Andreas Hedenskog

24 april - Remix

22 maj - Gäddhänget

12 juni - Team Bengt Åkerfors

Tannefors servicehus

Tegelbruksgatan 18, kl 14.00-16.00

13 januari - Vikbotrio

27 januari - P.O Gustavsson

10 februari - Remix

24 februari - Vildhavre

10 mars - Gummebandet

24 mars - Titanix

21 april - Team Bengt Åkerfors

5 maj - HazzeZtefanz

19 maj - Göran och Östen

2 juni - Mjölby Dragspelsklubb

16 juni - Janne och Birgitta Frisk

Torparegatans servicehus

Torparegatan 88, kl 14.00-16.00

16 januari - Gäddhänget

30 januari - Vildhavre

13 februari - Vide Hellman

27 februari - Team Bengt Åkerfors

13 mars - Janne och Birgitta Frisk

27 mars - Andreas Hedenskog

24 april - HazzeZtefanz

8 maj - Remix

22 maj - Lennart Lundström

5 juni - Ejes

Tröskaregatans servicehus

Tröskaregatan 9, kl 14.00-16.00

11 januari - Göran och Östen

1 februari - P.O Gustavsson

22 februari - HazzeZtefanz

15 mars - Andreas Hedenskog

5 april - Team Bengt Åkerfors

26 april - Lill-Folkes

17 maj - P.O Gustavsson

7 juni - Vikbotrio

Ullstämma servicehus obs 14.30

Stenåldersgatan 8, kl 14.30-16.30

10 januari - HazzeZtefanz

24 januari - P.O Gustavsson

7 februari - Göran och Östen

21 februari - Vikbotrio

7 mars - Lill-Folkes

21 mars - Vildhavre

4 april - Mjölby Dragspelsklubb

18 april - Janne och Brigitta Frisk

2 maj - Andreas Hedenskog

16 maj - Remix

30 maj - Ekarna

13 juni - Team Bengt Åkerfors

Östgötagatans servicehus

Östgötagatan 51, kl 14.00-16.00

19 januari - Lill-Folkes

2 februari - Mjölby Dragspelsklubb

16 februari - Janne och Birgitta Frisk

2 mars - Vikbotrio

16 mars - HazzeZtefanz

30 mars - Remix

13 april - Vildhavre

27 april - Andreas Hedenskog

11 maj - P.O Gustavsson

25 maj - Gäddhänget

8 juni - Vide Hellman